Software AutomationManager nabízí řadu možností automatizace:
Automatické měření parametrů tvaru (vzdálenosti, zaoblení, rovinnost, odchylka tvaru, polohové vztahy ...) a parametrů drsnosti i parametrů ostří (poloměr, kontura, úhel ...) je založeno na interakci mezi správcem programů a operátorem, který zahájí měření stisknutím jediného tlačítka. Teach-in je navržen pro maximální uživatelskou přívětivost a může být implementován v pouhých několika krocích bez znalosti programování. Složka, která má být měřena, je identifikována pomocí rozbalovací nabídky nebo čárového kódu. Odpovídající měřicí program se spustí automaticky a obsluha stroje obdrží protokol měření včetně označení dobrých a špatných výsledků měření.
Spojení CAD CAM umožňuje definovat měřicí body, směry měření atd. již v CAD souborureferenčního dílu. Úhly náklonu, rozsahy pojezdu v osách XYZ i úhly otáčení se automaticky počítají a synchronizují. Simulace poskytuje náhled na měřicí proces, který má být proveden, a podporuje tak spolehlivé plánování měření. Časově náročná definice poloh měření na skutečné součásti je zastaralá. Jedná se o atraktivní řešení, zejména pokud uživatelé musí definovat a učit ve 100 nebo více pozicích měření na součástech se složitými geometriemi.
Programy měření uložené pro jednu komponentu nebo celou dávku jsou automaticky rozpoznány čtečkou čárových kódů. Každé měření je tak přiřazeno k příslušné objednávce. Prostřednictvím volně upravitelných a konfigurovatelných polí lze navíc přidávat informace jako koncový uživatel / zákazník, operátor, obráběcí stroj atd. To mimo jiné umožňuje zprávám specifickým pro uživatele kontrolovat například to, zda je produkce konzistentní kvality. Rovněž zajišťuje, že odchylky lze detekovat a opravit v rané fázi.
Měřicí systém Bruker Alicona volitelně poskytuje připojení k systému ERP a QM koncových uživatelů. To znamená, že měřicí systémy mají přístup k nominálním hodnotám, tolerancím a měřicím strategiím uloženým v ERP prostřednictvím DMC nebo RFT. Současně jsou výsledky měření přenášeny do systému QM, což umožňuje výrobním manažerům přístup ke všem výrobním datům z jejich globálních umístění a okamžitou reakci na negativní a pozitivní trendy. Propojení měřicích dat, systémů ERP a QM může ve střednědobém horizontu také umožnit autonomní, uživatelsky nezávislé vytváření měřicích programů.
Moderní výrobní zařízení, která jsou založena na integrovaném propojení výroby a měřicí technologie, se obvykle zaměřují na adaptivní plánování výroby a vlastní optimalizovanou výrobu. Měřicí senzory detekují vadné součásti, tyto informace se automaticky přivádějí do výrobního cyklu a výroba se automaticky přizpůsobuje nebo opravuje. Průmyslové standardy jako TCP/ IP, Modbus TCP nebo Remoting umožňují flexibilní integraci senzorů do stávajících výrobních systémů. Měřicí zařízení a obráběcí stroje plně automaticky interagují a provádějí předem definované měřicí a testovací programy. Patří sem také pracovní postupy, jako je automatické upínání a odepínání součástí z obráběcího stroje a vybavení měřicího systému robotem („Pick & Place“). Dále i měření bez manipulace s obrobkem, např. přímo v obráběcím stroji. To funguje, když je měřicí senzor kombinován s kooperativním robotickým ramenem, kde je senzor automaticky naveden k obrobku v obráběcím stroji.
Možnosti automatizace doplňuje řada možných rozšíření pro automatickou segmentaci a klasifikaci povrchových prvků. Inteligentní algoritmy se schopností samostatného učení jsou základem chytré metody pro charakterizaci, segmentaci, analýzu a klasifikaci povrchů a umožňují automatické odvození relevantních parametrů pro vyhodnocení povrchu. Bruker Alicona například v současné době nabízí možnost analýzy rozprostření velikosti zrn na brusných nástrojích a pro vyhodnocení pískovaných a laserem opracovaných povrchů.
Obsah formuláře …
Nechte nás dokázat Vám kvalitu našich technologií. Vyzkoušejte potenciál finální povrchové úpravy v zařízeních OTEC a ověřte dosažené hodnoty se zařízeními Bruker ALICONA. Obdržíte rozsáhlé poradenství s konceptem procesu obrábění vytvořeným speciálně pro Vaši konkrétní aplikaci včetně doporučení vhodných brusných a lešticích médií, přehlednou vizualizaci naměřených hodnot a třeba i porovnání s referenčním CAD modelem.
Zpracování vzorků s protokolem o veškerých parametrech procesu nabízíme zdarma a nezávazně.
Nová elektrolytická leštička Epag-Smart T od společnosti OTEC a její úspěchy v oblasti dentální péče. Poslechněte si, jak dosáhnout vynikajicích výsledků u speciálních, ve zdravotnictví používaných, materiálů.
V angličtině se vysílá 17. 3. od 10 nebo od 17 hodin. Přihlaste se ZDE.
Chystáte se na GrindTec? Stavte se klidně rovnou se vzorky svých komponent u specialistů z OTEC a ALICONA. Nechte si předvést možnosti, zbytek už pak doladíme spolu.... Ideálně si prosím domluvte krátkou schůzku - Advantage tým bude na výstavě jen v úterý a ve středu.
Rádi se s vám podělíme o způsob, jak díky recyklaci procesní vody ušetřit provozní náklady.
REGISTRUJTE SE zdarma na webinář společnosti OTEC.
Termíny: 15. 2. 2022 od 10 hod v němčině
17. 02. 2022 od 9 nebo od 17 hod v angličtině
Přečtěte si krátkou informativní studii, ve které odborníci ze společnosti OTEC publikují své poznatky, jak lze díky zaoblení a odjehlení dosedacích ploch zvýšit bezpečnost a snížit hluk i vibrace leteckých turbín i kompresorů.
Po všech omezeních, zákazech i příkazech všichni doufáme, že si Vánoce užijeme v klidu a pohodě. Držíme palce, aby se povedly s rodinou a s přáteli, prostě spolu s těmi, které máte rádi…
Chcete vědět, co SKUTEČNĚ znamená PŘESNOST?
My ji milujeme. Proto vás zveme na další bezplatný seminář, ve kterém se na toto téma zaměříme.
Přijměte pozvání na další bezplatný webinář společnosti OTEC.
Termín: 16.11. od 10:00 v německém jazyce
18.11. od 9:30 nebo od 17:00 v anglickém jazyce
Přijeďte za námi na workshop, který pořádáme na Univerzitě SZE v maďarském Györu.
TERMÍN:
24. nebo 25.11.2021 - program je v obou dnech totožný, vyberte si vyhovující termín
Přihlaste se na bezplatný workshop společnosti OTEC, kde se dozvíte, jak docílit perfektní povrchové úpravy nejen v automobilovém průmyslu.
Využijte příležitosti a zastavte se na stánku rakouské Alicony (Bruker Alicona) a německého OTECu (OTEC Präzisionsfinish GmbH), jejichž technologie na českém, slovenském i maďarském trhu zastupujeme.
Informace o veletrhu najdete ZDE.
Řešíte povrchovou úpravu vašich komponent? Potřebujete ověřit kvalitu vašich výrobků pomocí 3D optického měření tvaru a drsnosti? Rádi se s vámi spojíme a zkusíme společně najít nejlepší řešení.