Povrchová a plošná drsnost

Projektanti kreslí obrysy obrobku jako ostré, rovné čáry. Převod těchto výkresů na hotový obrobek co nejvíce odpovídající návrhu se řeší při výrobě. Protože se realizace obrobku bude vždy lišit od jeho idealizovaného výkresu, projektanti musí popsat funkce povrchu ve výkrese tak, aby jich mohlo být docíleno konečným obrobkem.

Měření profilové drsnosti se provádí u povrchů se strukturou pouze v jednom směru (např. soustružené povrchy) a měření drsnosti, která musí být srovnatelná s dotykovým přístroji.

Měření plošné drsnosti se oproti tomu používá u: 

  • Povrchů s náhodnou strukturou povrchu
  • Měření drsnosti strukturovaných povrchů se složitými tvary
  • Měření povrchové rovinnosti
  • Měření složitých parametrů

Nadpis formuláře

Obsah formuláře …

Nadpis formuláře

Obsah formuláře …

Testování místo slibů

Nechte nás dokázat Vám kvalitu našich technologií. Vyzkoušejte potenciál finální povrchové úpravy v zařízeních OTEC. Obdržíte rozsáhlé poradenství s konceptem procesu obrábění vytvořeným speciálně pro Vaši konkrétní aplikaci včetně doporučení vhodných brusných a lešticích médií. 

Nabízíme zdarma a nezávazně zpracování vzorků s protokolem o veškerých parametrech procesu.

Z našeho informačního kanálu...

TEST článku

perex článku

10.11.2021

WORKSHOP: Možnosti snížení tření a opotřebení

Přihlaste se na bezplatný workshop společnosti OTEC, kde se dozvíte, jak docílit perfektní povrchové úpravy nejen v automobilovém průmyslu.

PŘIHLASTE SE ZDE

18.10.2021

Mezinárodní veletrh pro světový zpracovatelský průmysl - EMO Milano 2021.

Využijte příležitosti a zastavte se na stánku rakouské Alicony (Bruker Alicona) a německého OTECu (OTEC Präzisionsfinish GmbH), jejichž technologie na českém, slovenském i maďarském trhu zastupujeme.

Informace o veletrhu najdete ZDE.

29.9.2021

Napište nám

Řešíte povrchovou úpravu vašich komponent? Potřebujete ověřit kvalitu vašich výrobků pomocí 3D optického měření tvaru a drsnosti? Rádi se s vámi spojíme a zkusíme společně najít nejlepší řešení.

Souhlasím s využitím osobních údajů pro vylepšení uživatelského zážitku dle zásad GDPR.